از شکیبایی شما متشکریم ...

فلاور باکس بتنی (concrete flower box)، یک نوع قطعه بتنی مسلح به مش فولادی است که برای قرار دادن و نگهداری گل و گیاهان در فضای باز بعنوان نما در دیوار حائل به کار می‌رود. مسلح بودن به مش فولادی باعث بالا رفتن استقامت و دوام این فلاورباکس ها شده است و دربرابر شکستگی از آنها محافظت می کند.

از طرفی یک سازه زینتی و کاربردی است که اغلب در فضاهای باز مانند پارک‌ها، میدان‌ها، اماکن عمومی و محوطه‌های شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سازه‌ها شکل‌ها و ابعاد مختلفی دارند. اصطلاح “فلاورباکس” به معنای جعبه گل یا حوض گل است و به صورت متناوب، گیاهان کوچک، گل‌ها و درختچه‌های زینتی درون این سازه‌ها(گلدان های بتنی) کاشته می‌شوند.

کاربردهای فلاور باکس‌ بتنی کاراب

 1. تزئین فضاهای باز: فلاورباکس‌های بتنی کاراب به دلیل ظاهر زیبا و طراحی منحصر به فرد، به عنوان عناصر زینتی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی‌های مختلف آنها می‌تواند به زیبایی و تنوع طراحی مناظر طبیعی کمک کند.
 2. تقسیم‌بندی فضاها: جعبه های گلدان بتنی می‌توانند به عنوان مهارهای تقسیم‌بندی فضاها و ایجاد ترتیب و هماهنگی در طراحی فضاهای باز مورد استفاده قرار گیرند.
 3. جلب توجه و تاکید بر نقاط مخصوص: با طراحی جذاب و مواد منحصر به فرد کاراب، این سازه‌ها می‌توانند به عنوان نقاط تاکیدی در فضاهای باز و مناظر طبیعی عمل کرده و توجه مخاطبان را به خود جلب کنند.
 4. جداسازی مناطق و مسیرها: با قرار دادن فلاور باکس‌های بتنی کاراب در مسیرها و مناطق مختلف، می‌توان این مناطق را به شیوه‌ای زیبا تفکیک و جدا کرد.
 5. ترتیب و نظم دهی به فضاها: طراحی گلدان های بتنی کاراب به عنوان عناصری با ارتباط به‌یکدیگر می‌تواند به نظم و ترتیب دهی در فضاهای باز کمک کند.
 6. محافظت از گیاهان: گیاهان کاشته شده در فلاورباکس‌های طبقاتی کاراب در مقابل تردد افراد و تاثیرات محیطی حفاظت می‌شوند.
 7. تناسب با معماری محیطی: فلاورباکس‌ بتنی با طراحی‌های مختلف به راحتی می‌توانند با معماری محیطی و سبک طراحی شهری تطابق پیدا کند و به جلوه‌ای هماهنگ با این سبک‌ها دست یابد.
 8. کمک به تنوع گیاهی: انتخاب گل‌ها، گیاهان و درختچه‌های مختلف برای کاشت درون فلاورباکس‌ها، به تنوع گیاهی و اکوسیستم‌های شهری کمک می‌کند و باعث افزایش زیست‌تنوع در محیط شهری می‌شود.
 9. تاثیر محیطی و اکولوژیک: استفاده از فلاورباکس‌های بتنی به عنوان مکان‌های کاشت گل‌ها و گیاهان، به بهبود کیفیت هوا و تصفیه هوا کمک می‌کند و تاثیر مثبتی بر محیط اطراف دارد.
 10. استفاده در پروژه‌های معماری و هنری: فلاورباکس‌های سیمانی (به اصطلاح عام) ممکنن است در پروژه‌های معماری و هنری به عنوان اشکال هنری، سازه‌های آبی، یا موارد دیگر به کار گرفته شوند و به نمایش طراحی خلاقانه و نوآوری هنری بپردازند.
 11. استفاده در پروژه‌های پایداری: در پروژه‌های معماری و شهرسازی پایدار، فلاورباکس‌ بتنی می‌تواند به عنوان بخشی از استراتژی‌های انرژی‌پایدار و تعامل با محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.
 12. ترویج فضاهای پایدار و سبز: استفاده از فلاور باکس‌های بتنی به عنوان بخشی از پروژه‌های ترویج فضاهای پایدار و سبز، افراد را به استفاده از محیط‌های عمومی با کمترین تاثیرات منفی بر محیط زیست تشویق می‌کند.
 13. تشویق به تفکر خلاقانه: طراحی و دکوراسیون فلاورباکس‌ها ممکن است به طراحان و هنرمندان انگیزه بدهد تا به تفکر خلاقانه‌تری درباره زیبایی‌شناسی فضاها بپردازند.

با در نظر گرفتن این مزایا و ویژگی‌ها، فلاور باکس‌ های بتنی به عنوان یک ابزار مؤثر در تزئین و بهینه‌سازی محیط‌های عمومی و شهری مورد توجه مهندسان معماری، شهرسازان و طراحان فضاهای باز قرار گرفته‌اند. این سازه‌ها نه تنها به زیبایی و تزئین فضاها کمک می‌کنند، بلکه ارزش افزوده‌ای به فضاهای شهری و محیط‌های عمومی اضافه می‌کنند و اثرات مثبتی بر جذابیت و کیفیت زندگی شهروندان دارند .

انواع فلاورباکس بتنی

طرح های فلاور باکس کاراب بسیار متعدد می باشد که افراد می توانند با توجه به سبک سلیقه شان و البته بودجه مدنظرشان این جعبه گل های مقاوم را تهیه کنند. فلاورباکس های برند کاراب بدون هیچگونه درز بتن هستند با این وجود به دلیل داشتن زهکشی مناسب، رطوبت مورد نیاز برای رشد گیاهان را حفظ می کنند و از آب‌رسانی زیاد به خاک جلوگیری می کنند.

فلاور باکس بتنی کاراب علاوه بر کاربرد بی نظیری که در پرورش گیاهان دارد، دارای ظاهر بسیار مدرن و جذابی هم می باشد که درواقع به پایدارسازی و مقاوم سازی انواع ترانشه ها کمک می کند.

 

خرید فلاورباکس‌های بتنی

با توجه به موارد مذکور، انتخاب و خرید فلاورباکس‌های بتنی یک فرآیند تحقیقاتی و دقیق است. بررسی نیازها، طراحی، کیفیت ساخت و همچنین مشاوره با افراد متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا انتخابی هوشمندانه و منطقی داشته باشید و فلاورباکس‌هایی که با محیط شما همخوانی دارند، را پیدا کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان میتوانید با ما تماس بگیرید، در غیر اینصورت اطلاعات خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت مشاورین با شما تماس بگیرند.

استعلام قیمت فلاورباکس بتنی کاراب

 

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گلدان اتوبانی
خاک مسلح و پایدارسازی ترانشه های خاکی
گلدان بتن اکسپوز
گلدان شیب بندی