از شکیبایی شما متشکریم ...

گلدان بتنی(concrete pot) یک انتخاب جذاب برای تزئین فضاهای شهری میباشد. این گلدان‌ها اغلب به عنوان عناصری از زیبایی شهری، تنظیم فضا و حتی تصفیه هوا در محیط‌های شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لازم به ذکر است این نوع از گلدان ها را، عموما با عناوین دیگری همچون گلدان(فلاورباکس) صخره ای، گلدان اتوبانی، بلوک گلدانی، گلدان شیب بندی، فلاورباکس بتنی و… شناخته شده اند.

گلدان بتنی

مزایای گلدان بتنی

  • مقاوم

بتن شهری به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دما به عنوان یک انتخاب ایده‌آل برای نگه‌داری گیاهان شما در هر محیطی شناخته می‌شود.

  • طول عمر بالا

بهترین و مهمترین مزایای آن ها طول عمر بالای آنهاست، جای تعجب نیست که بین دوستداران گیاه بسیار محبوب است.

  • ثبات

بلوک ها به دلیل وزنی که دارند، امکان آسیب‌دیدگی ناشی از باد را کاهش می‌دهند.

  • ارتفاع مناسب

فلاورباکس های پیش ساخته این امکان را به شما می‌دهند که گل و گیاهان خود را در ارتفاع بالا قرار داده و برنامه‌ریزی بهتری برای فضای سبزتان داشته باشید.”

  • عدم سرقت

به دلیل وزن بالای بلوک ها، میتوان آنها را در فضاهای عمومی استفاده کرد. نگرانی از سرقت آنها به طور عجیبی پایین است.

انواع گلدان سیمانی (بتنی)

نکته ای حائز اهمیت در اینجا وجود دارد و آن است که به طور اشتباه به گلدان های بتنی، گلدان سیمانی نیز گفته میشود.با این حال، باید توجه داشت که سیمان تنها یکی از مؤلفه‌های بتن است که در ساختار فلاورباکس های پیش ساخته استفاده می‌شود.

  1. گلدان‌های بزرگ و سنگین: این نوع گلدان‌ها عمدتاً برای گیاهان بزرگ یا درختان کوچک استفاده می‌شوند. آنها دارای طراحی مستطیلی یا مربعی و ساختاری مقاوم هستند تا وزن گیاهان بزرگ را تحمل کنند.
  2. گلدان‌های چندسطحی: این نوع فلاورباکس ها دارای چندین طبقه هستند که به افزایش انتخاب گیاهان و ایجاد تنوع در طراحی کمک می‌کنند. همچنین، طبقات مختلف اجازه می‌دهند تا گیاهان با ارتفاع‌ها و اشکال متفاوت در یک گلدان قرار گیرند

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گلدان اتوبانی
خاک مسلح و پایدارسازی ترانشه های خاکی
گلدان بتن اکسپوز
گلدان شیب بندی