از شکیبایی شما متشکریم ...
گلدان پلکانی- دیوار بتنی

گلدان پلکانی کاراب ، نسل جدید و پیشرفته ای از گلدان‌های بتنی به روز و توسعه یافته است که بیشتر در محیط های شهری و اصولا برای بهسازی این فضا مورد استفاده قرار می گیرد.این بلوک‌ها از مواد مرغوب و مقاومی ساخته شده اند که ظاهر زیبا و مدرنی دارند. فلاورباکس بتنی کاراب درواقع پیوند میان طبیعت و صنعت ساخت و ساز شهری است.

موارد استفاده از گلدان پلکانی:

گلدان شیب بندی کاراب علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت موجب افزایش سرانه فضای سبز میشود. با نصب این فلاورباکس‌ها، می‌توانید یک فضای سبز و دوست‌داشتنی برای خود و دیگران ایجاد کنید.

از طرفی استفاده از بلوک گلدانی برای ساخت دیوار بتنی یک راه مناسب از نظر مهندسی و زیبا از نظر زیبایی شناسی شهری است. از آن‌ها معمولاً به منظور ایجاد حفاظت، جداسازی و ساختاردهی در محیط استفاده می‌شوند.

دیوار بتنی می‌تواند به عنوان دیوارهای پشتیبان یا حائل، دیوارهای تقسیم‌کننده و یا دیوارهای محوطه‌ای استفاده شود، همچنین از لحاظ طراحی می‌تواند به صورت مسلح یا غیرمسلح باشد.

معایب دیوار بتنی غیر گلدانی

  1. وزن: به دلیل وزن بالای خود ممکن است نیاز به سازه‌های پشتیبانی قوی‌تر داشته باشند، که می‌تواند هزینه ساخت و نصب را افزایش دهد.
  2. عدم انعطاف‌پذیری: در مواجهه با زلزله یا نیروهای دیگر، این نوع وال‌ها ممکن است نتوانند به خوبی تغییر شکل را تحمل کنند و خراب شوند.
  3. هزینه اجرای بسیار بالا و سرعت اجرای کم

در طراحی و ساخت این وال‌ها، لازم است چنین معایبی را به دقت در نظر گرفته و اقدامات مناسبی برای کاهش تأثیر آنها انجام داد.

مزایای استفاده از گلدان پلکانی کاراب در ساخت دیوار بتنی

استفاده از پلنتربلوک‌ها برای ساخت دیوار عمودی بتنی دارای مزایای زیادی است که می‌توان به برخی از آنها اشاره کرد:

  1. زیبایی: بلوک‌های گلدانی به دلیل طراحی و شکل‌های متنوع، می‌توانند به زیبایی و جذابیت دیوار حائل بتنی شما افزوده شوند.
  2. دوام و استحکام: بدلیل انعطاف پذیری بالا و یکپارچه نبودن دیوار دوام و استحکام این نوع از وال‌ها در برابر زلزله، تغییر شکل مجاز و فشار آب حفره ای بسیار بالا میباشد.
  3. محیط زیست: استفاده از فلاورباکس‌های اتوبانی می‌تواند به دلیل مواد قابل بازیافت بتن و همچنین افزایش سرانه فضای سبز، به حفظ محیط زیست کمک کند.

با این وجود میتوان گفت گلدان پلکانی کاراب به عنوان بخشی از دیوار حائل بتنی قابل استفاده هستند و همچنین برای کاشت گل و گیاهان در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گلدان پلکانی- دیوار بتنی
گلدان پلکانی- دیوار بتنی

از طرفی این گلدان‌ها می‌توانند به عنوان مرزهای طبیعی بین نقاط مختلف پارک‌ها استفاده شوند و به ترتیب و سازماندهی فضا کمک کنند. به همین خاطر به گلدان پارکی نیز معروف هستند.

با نصب فلاورباکس طبقاتی در پارک‌ها (گلدان پارکی)، می‌توانید از فضای سبز موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و زیبایی و کیفیت آن را افزایش دهید. به طور کلی، استفاده از گلدان‌های پلکانی در پارک‌ها، بهبود زیبایی، کیفیت و عملکرد فضای سبز را تضمین می‌کند و به ایجاد یک محیط زیبا، دوست‌داشتنی و کارآمد کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلاورباکس بتنی
گلدان اتوبانی کاراب
پایدارسازی ترانشه های خاکی
دیوار طبقاتی
گلدان بتن اکسپوز
خاک مسلح | دیوار حائل
گلدان نمادار بتنی
گلدان بتنی |گلدان صخره ای
فلاورباکس+بتنی