از شکیبایی شما متشکریم ...

امروزه ژئوسنتتیک ها دارای کاربرد فراوان در سازه های خاک مسلح می باشند. ژئوگریدها بعنوان یکی از اصلی ترین انواع ژئوسنتتیک ها بعنوان المان اصلی در سازه های خاک مسلح با مکانیزم مشخص مکانیکی می تواند در اقتصاد پروژه نقش اساسی ایفا می کند.

ژئوگرید ها معمولا از نظر شکل انتفال نبرو به دو نوع یک طرفه و دو طرفه تقسیم بندی می شوند. ژئوگریدهای یک طرفه عموما در دیوارهای خاک مسلح کاربرد دارندو ژئوگریدهای دو طرفه یا دو سویه به طور کلی در افزایش ظرفیت باربری در راهسازی دارای کاربرد می باشند.

ژئوگرید یک تکنولوژی است که در مهندسی عمران و صنعت ساختمان به کار می‌رود و به منظور کنترل و تقویت خاک‌ها و پایدارسازی‌ها در پروژه‌های ساخت و ساز به کار می‌آید. اصطلاح “ژئوگرید” از دو کلمه “ژئوتکنیک” (مرتبط با خاک) و “گرید” (شبکه یا سیستم) تشکیل شده است و به معنای “سیستم یا تکنولوژی مرتبط با خاک” قابل ترجمه است.

همچنین ژئوگرید ها از نظر جنس پلیمری دارای انواع گوناگون می باشند. ژئوگرید های پلی استری،پلی پروپیلن و پلی اتیلن از این دست از انواع می باشند.

با توجه به اینکه در جدیدترین متدهای طراحی سازه های خاک مسلح امروزه توجه ویژه ای به سختی شبکه ژئوگرید و کلا المان تسلیح کننده در مکانیزم انتقال نیرو می گردد. انتخاب نوع ژئوگرید از نظر جنس و طبعا از نظر سختی می تواند در اقتصادی بودن طرح نقش ویژه ای داشته باشد.

ژئوگزید

برای اطلاعات بیشتر و خرید با ما تماس بگیرید و پروژه‌های عمرانی خود را به سطح بالاتری از کیفیت و کارایی برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلاورباکس بتنی
گلدان اتوبانی کاراب
پایدارسازی ترانشه های خاکی
دیوار طبقاتی
گلدان بتن اکسپوز
خاک مسلح | دیوار حائل
گلدان نمادار بتنی
گلدان بتنی|گلدان صخره ای
گلدان پلکانی- دیوار بتنی
فلاور باکس بتنی